Takúto akciu už nevymažeš

Autor: Ivan Derka | 27.9.2017 o 16:22 | Karma článku: 2,19 | Prečítané:  789x

Na čelné sklo začali dopadať prvé kvapky dažďa. Zapol som stierače a pokúsil som sa zahnať obavy. Celé naše úsilie, čas a energia, vyjde nazmar kvôli počasiu?

Keď sme dorazili s výtvarníkom Sanchom a jeho dielami na miesto, ľudia mi navrátili optimizmus. Pôvodný koncept, ktorý počítal s maximálnym využitím priestoru parku za plavárňou sa zmenil. Odhodlaní zrealizovať pre Zvolenčanov netradičnú kultúrnu akciu sme zaimprovizovali. Vytvorili sme „alej umenia“ pod obrovským krytým balkónom, ktorou mohli návštevníci prechádzať. Z jednej strany Sanchové osobité surrealistické olejomaľby, z ktorých na teba dýcha iný svet. Z druhej strany fotografie Sick Minded a na konci medzitým všetkým DJ Good Mood s aparatúrou.

Na facebook išli statusy v štýle: „počasie nás neodradí, pokračujeme s prípravami a event bude“ a ja som odoslal svojim 350 kontaktom v telefóne sms správu s podobným obsahom ( čoskoro očakávam, že sa mi ozve operátor s nápadom spoplatniť mi moje sms ). Niekoľko hodinové prípravy boli na konci. Porozlievali sme víno, spustil sa dážď.

Napriek tomu prví ľudia začali prichádzať ešte pred oficiálnym začiatkom a priestor sa postupne zapĺňal. Od ôsmej hral DJ Good Mood svoj prichystaný set, ktorý vynikajúco korešpondoval s atmosférou akcie a čarom celého miesta. Objavili sa naši „skalní“ ale aj mnoho ľudí, ktorí nás pred tým nepoznali a nechali sa osloviť netradičným miestom a pútavým konceptom celej akcie, pričom ich neodradil dážď,  ktorý nakoniec perfektne dotvoril celkovú atmosféru. Hlavná časť programu, videoprojekcia Sick Minded bola sprevádzaná poriadnym lejakom a búrkou. Pri záblesku bolo vidieť tváre ľudí, ako s úžasom sledujú predstavenie projektov Loneliness, M.E.S.S.E. a filmu Borová hora has no eyes.

Už keď sme ako Sick Minded začínali, vždy sme si hovorili, že budeme robiť „iné“ vernisáže. Že ľuďom prinesieme zážitok, ktorý si odnesú zo sebou. Pri akcii v parku za plavárňou sa nám to bez pochyby podarilo, o čom svedčili pozitívne ohlasy.

Nebáli sme sa vyskúšať niečo nové, sprostredkovať ľudom akciu na netradičnom mieste. Až keď sa všetko dalo do pohybu, tak sme pochopili, aká výzva pre nami stojí. Začínali sme iba s myšlienkou. Neboli by sme to zvládli bez skvelých ľudí, ktorí nám pomáhali, poskytli nám čo mali, venovali tejto akcii svoj čas a energiu, aby to bol nakoniec večer, na ktorý sa nezabúda. Bola to náročná príprava, avšak keď sme videli priestor zaplnený ľuďmi, pre ktorých to robíme, mohli sme si povedať, že to stálo za to. Ako sa vyjadril PLOKY: „Takúto akciu už nevymažeš.“

Tvorbu výtvarníka Sancha si môžeš pozrieť tu http://www.predajdielo.sk/Sancho/obrazy

Tvorbu DJ Good Mooda a Noksa máš k dispozícii tu https://www.mixcloud.com/goodmood/

O Sick Minded a našej práci sa dozvieš viac na http://www.sickmindedcult.eu/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?